У Росії вперше визнали існування в країні системи допінгу

28 Грудня 2016, 11:36

Російські чиновники вперше визнали, що в країні існувала система прийому допінгу, пише газета New York Times.

Журналісти газети провели серію інтерв’ю в Москві, в тому числі з виконуючою обов’язки глави Російського антидопінгового агентства (РОСАДА) Ганною Анцеліовіч.

«Це була інституційна змова», – заявила вона виданню.

При цьому Анцеліовіч підкреслила, що високопоставлені урядовці не брали участь в цій змові.

«З моєї точки зору, як колишнього міністра спорту, президента Олімпійського комітету, ми зробили багато помилок», – визнав у розмові з журналістами New York Times глава Незалежної громадської антидопінгової комісії Олімпійського комітету Росії (ОКР) Віталій Смірнов. Він був призначений президентом Володимиром Путіним для спостереження за реформою антидопінгової системи в Росії.

Смірнов також заявив, що необхідно зрозуміти, чому молоді спортсмени погоджуються прийняти допінг.

Канадський юрист Річард Макларен, який підготував для Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) дві доповіді про допінг у російському спорті, сказав NYT, що радий, що російські чиновники більше не намагаються оскаржити його висновки. На його думку, таким чином вони намагаються уникнути подальших розслідувань.

У другій частині доповіді Макларена, оприлюдненої 9 грудня, стверджується, що більше тисячі російських спортсменів брали участь в маніпуляціях з допінг-пробами з 2011 року.

Раніше російські чиновники заперечували наявність в Росії системи прийому допінгу.

Джерело:

Главком

У Росії вперше визнали існування в країні системи допінгу