У Росії дозволили використовувати свастику без цілей пропаганди

vishivka-svastikaТрадиційна слов'янська вишивка-оберіг, де елементами визерунку є свастика
17 Січня 2018, 15:26

У Роскомнадзорі заявили про допустимість використання зображення свастики на території Росії без цілей пропаганди. Відповідне роз’яснення розміщено на сайті російського відомства.

«Сама по собі публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки без цілей пропаганди не є проявом екстремізму», – йдеться в повідомленні.

До такого висновку Роскомнадзор прийшов після спеціального юридико-лінгвістичного дослідження антіекстремістского законодавства. Експертизу проводили фахівці Московської державної юридичної академії імені Кутафіна.

За висновком експертів, «використання нацистської і подібної до неї до змішання символіки в історичних, наукових та інших цілях визнається допустимим».

При цьому, відповідно до висновку, нацистська символіка не може бути використана для образи “радянського народу” і пам’яті жертв так званої “Великої Вітчизняної війни”, популяризації ідеї нацизму, теорії расової переваги і виправдання військових злочинів.

За останній час росіян неодноразово притягували до відповідальності за розміщення забороненої символіки. 14 квітня в Сочі власника антикварного магазину оштрафували за нацистську безкозирку. 6 квітня в Рязані були затримані двоє молодих людей, котрі виклали з тротуарної плитки в центрі міста свастику.

На початку квітня московська прокуратура завела кримінальну справу у зв’язку з виявленням в Центральному дитячому магазині на Луб’янці в Москві фігурок солдатиків в німецькому однострої часів Третього Рейху. Іграшки були вилучені з продажу.

Закон про заборону пропаганди або публічної демонстрації символіки організацій, які співпрацювали з нацистами або заперечують підсумки Нюрнберзького трибуналу, був ухвалений на Росії восени 2014 року.

Громадянам, які порушили закон, загрожує штраф в розмірі однієї або двох тисяч рублів або арешт на строк до 15 діб. Посадових осіб штрафують на суму до 4 тисяч рублів, юридичних осіб – від 10 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.