У російському Єкатеринбурзі офіційно оголосили епідемію ВІЛ

У російському Єкатеринбурзі офіційно оголосили епідемію ВІЛ Поштівка
2 Листопада 2016, 22:03

Про це повідомляє управління охорони здоров’я міської адміністрації. Зазначається, що інфікований кожен 50-й житель міста, загалом 1,8% населення. У Єкатеринбурзі переважає так званий наркотичний шлях зараження.

«У нас показник зараженості – 1826 осіб на 100 тисяч. Це 1,8% населення міста, тобто ВІЛ-інфекцією заражений кожен 50-й житель Єкатеринбурга», – розповіла перша заступниця начальника управління охорони здоров’я Єкатеринбурга Тетяна Савінова.

За її словами, в Єкатеринбурзі зареєстровано 26693 випадків ВІЛ-інфекції, але це лише ті випадки, які офіційно відомі. Реальна захворюваність є вищою.

Також Савінова сказала, що останнім часом наймасовіший шлях зараження – наркотичний. Через ін’єкційні наркотики захворіли 52%, а через статеві контакти – 46%.

«Це міф, що на ВІЛ хворіють тільки молоді і наркомани. Ми бачимо зростання захворюваності і в більш старших категоріях – 30-39 і 40-49 років. Коли інфекція вийшла в соціально благополучне середовище, вона отримала більш інтенсивне поширення», – зазначила чиновниця.

Також повідомляється, що обліку перебуває 774 дитини, з яких діагноз офіційно підтвердили у 342.

«Позбавьтеся ілюзій, ця ситуація є загальною для країни. Просто ми працюємо на виявлення і не боїмося про це говорити», – прокоментував ситуацію в своєму твіттері мер Єкатеринбурга Євген Ройзман.

У російському Єкатеринбурзі офіційно оголосили епідемію ВІЛ