У Польщі підтвердили факт ввезення в країну антрациту з окупованих районів Донбасу

5 Жовтня 2017, 09:35

Повідомляється, що до Польщі з окупованих територій України ввезли 11 тис. тонн вугілля

Міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевський підтвердив факт постачання в країну 11 тис. тонн антрациту з окупованих районів Донбасу. Про це повідомляє видання Biznes Alert.

“Було завезено 11 тисяч тонн вугілля, або стільки ж, скільки за добу споживає один енергетичний блок”, – сказав Тхужевський.

У свою чергу міністр енергетики України Ігор Насалик, який перебуває у Польщі з візитом, назвав ситуацію не зовсім партнерською.

“Україна отримує антрацитову групу вугілля з Америки. Ми отримуємо антрацитову групу вугілля з Південної Африки. Зараз укладаємо договір в Індонезії. Коли наші партнери, дуже близька нам країна,через закупівлю цього вугілля за великим рахунком фінансує режим, який знаходиться на окупованих територіях”, – зазначив Насалик.

Повідомляється, вугілля було поставлене компанією Doncoaltrade, його супроводжували російські документи. За даними польських ЗМІ, частину доходу від поставки такого вугілля в Польщі отримують представники угрупування “ЛНР”.

Нагадаємо, в Україні в кінці 2016 року була розгорнута блокада залізничних шляхів, по яким постачалося вугілля з окупованих територій Донбасу. Влада заявляла, що цим поставкам немає альтернативи, і допускала можливість віялових відключень електроенергії з кінця березня. Паралельно Україна домовлялася про постачання вугілля з США і вже тоді планувала знову закуповувати його в ПАР. В кінці травня в Україну прибув перший контейнеровоз типу “Panamax” з вантажем вугілля-антрациту з ПАР.

У Польщі підтвердили факт ввезення в країну антрациту з окупованих районів Донбасу