У Південній Кореї видали ордер на арешт “спадкоємця” Samsung

Лі Джейон є сином голови Samsung і через хворобу батька зараз вважається фактичним керівником компанії
16 Січня 2017, 13:51

Прокуратура Південної Кореї видала ордер на арешт одного з найбагатших бізнесменів країни, віце-голови Samsung Electronics Лі Джеєна. Його звинувачують у хабарництві.

Слідство вважає, що Samsung перераховував пожертвування фондам подруги президента Чхве Сун Сіль, яку звинувачують у махінаціях, в обмін на державні послуги. Пан Лі нібито так шукав політичного захисту.

Саме з розслідування діяльності цих фондів почався корупційний скандал, який призвів до імпічменту президента Пак Кин Хе. Повідомлялося, що її подруга змушувала компанії перераховувати своїм фондам значні суми.

Топ-менеджера компанії, також відомого як Джей Уай Лі, допитували понад 20 годин у прокуратурі Сеулу минулого тижня.

Наразі він займає посаду віце-голови Samsung Electronics. Після того, як його батько Лі Кун Хі переніс серцевий напад у 2014 році, пана Лі де-факто вважають керівником усього конгломерату Samsung Group.

Ці новини призвели до падіння акції Samsung: Samsung Electronics – на 2%, а материнської компанії Samsung C&T – на 0,8%.

Під час парламентських слухань пан Лі повністю відкинув звинувачення у лобіюванні інтересів концерну і заявив, що пожертви робив з доброї волі.

Джерело:

BBC Україна