У Нью-Йорку урочисто відкрили 72-у сесію Генасамблеї ООН

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо Криму Поштівка
12 Вересня 2017, 23:52

Однією з головних подій сесії стануть генеральні дебати та зустрічі високого рівня, які розпочнуться 19 вересня.

У вівторок, 12 вересня, у Нью-Йорку в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй (ООН) розпочала роботу 72-а сесія Генеральної Асамблеї організацій, що традиційно триватиме до вересня наступного року.

Новим головою сесії став міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, якого привели до присяги напередодні, передає Укрінформ.

“Оголошую сесію 72-ї Генеральної Асамблеї ООН відкритою”, – оголосив новий голова під час урочистої церемонії в залі пленарних засідань.

Однією з головних подій сесії стануть генеральні дебати та зустрічі високого рівня, які розпочнуться 19 вересня.

Очікується, що на них до Нью-Йорка з’їдуться глави близько 100 країн та урядів. Президент України Петро Порошенко також візьме участь у цих заходах, а також виступить на пленарному засіданні Генасамблеї та зустрічі Ради Безпеки ООН.

Українська делегація зосереджуватиме увагу на необхідності розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі.

Нагадаємо: генеральна Асамблея є основним органом ООН, який приймає рішення по окремих важливих питаннях, у тому числі рекомендації щодо миру та безпеки та вибори членів РБ ООН. На порядку денному роботи Генасамблеї також можуть перебувати інші питання, по яких також проходять голосування.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко планує презентувати ідею введення миротворців на Донбас на сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй в Нью-Йорку.