У Німеччині пошту розвозитимуть електромобілі

У Німеччині пошту розвозитимуть електромобілі Поштівка image 1Електрокар StreetScooter
27 Серпня 2016, 13:49

У Німеччині служба доставки листів і посилок DHL починає експлуатацію автомобілів StreetScooter з нульовим шкідливим викидом в атмосферу і переоснащує свій парк комерційних автомобілів за допомогою стартапу при технічному університеті.

Про це повідомляє DW.

Незвичайні жовті електрофургончікі марки StreetScooter з символом поштового ріжка на борту незабаром стануть звичним атрибутом німецьких міст: поштовий гігант Deutsche Post DHL заявив про початок серійного виробництва таких машин. Мета – замінити власною продукцією більшу частину парку з 32 тисяч автомобілів, що доставляють посилки і кореспонденцію по Німеччині. Але коли поштова служба встигла стати автовиробником?

“Серійне виробництво поштових електромобілів почалося навесні 2016 року, нещодавно в експлуатацію урочисто здали 1000-й екземпляр. До кінця цього року Deutsche Post має намір довести кількість легких вантажних електромобілів, які розвозять по містах Німеччини листи і посилки, до 20 тисяч. А в 2017 році виробництво на території колишнього вагонобудівного заводу в Ахені має досягти 10 тисяч одиниць на рік”, – зазначається в публікації.

Серійний StreetScooter B14 і прототип StreetScooter C16

Серійний StreetScooter B14 і прототип StreetScooter C16

Автопарк німецького поштового гіганта Deutsche Post, якому належить і міжнародна служба експрес-доставки DHL, тільки в одній Німеччині складається близько з 70 тисяч комерційних автомобілів. До кінця року містами Німеччини їздитимуть вже 2000 таких поштових електромобілів.

dpdhl-elektrofahrzeuge-09

Концерн Deutsche Post спочатку став співінвестором проекту, а в 2014 році повністю купив німецьку компанію StreetScooter GmbH. До того часу вона спеціально за замовленням пошти розробила модель комерційного електромобіля Work – функціонального, місткого, не обтяженого дизайнерськими штучками, недорогого.

dpdhl-elektrofahrzeuge-13

Електричний «листоноша» був розроблений StreetScooter спільно з компанією DHL і університетом RWTH з Ахена (Німеччина). Машину вперше засвітили восени минулого року на салоні комерційних автомобілів IAA-2012 у Ганновері. З того часу StreetScooter пройшов численні випробування в лабораторії DEKRA Automobile Test Center (DACT), а також у сертифікаційному центрі в Арнемі (Нідерланди). Тут фахівці вивчали все від і до: електромагнітну сумісність, гальма, освітлення, оглядовість з робочого місця водія і багато іншого. Єдине, що не стали перевіряти, так це екологічність – так як електромобіль має нульовий шкідливий викид в атмосферу.

dpdhl-elektrofahrzeuge-11

В результаті StreetScooter отримав «путівку в життя» – ліцензію на пробну експлуатацію 50 машин. Всі вони найближчим часом з’явиться на маршруті німецьких міст. Кожній машині належить розводити пошту протягом року – не менше 300 днів, виконуючи до двохсот зупинок щодня. Машина StreetScooter комплектується асинхронним електродвигуном потужністю 30 або 45 кВт, а також літій-іонними акумуляторами, що дозволяють долати без заряджання до 120 км.  Дальність пробігу у нього – від 50 до 80 кілометрів, максимальна швидкість – 80 кілометрів на годину, він може перевозити 4 кубометри кореспонденції, літій-іонний акумулятор, пристосований до режиму постійних зупинок, заряджається за 4,5-7 годин.

deutsche post e-bike

У виробничій програмі будуть не тільки фургони: для перевезення найлегшої кореспонденції розроблені електровелосипеди – двоколісний Pedelec і триколісний Trike.

Враховуючи екологічний характер виробів стартапу, його підтримало міністерство охорони навколишнього середовища Німеччини. Воно надало 9,5 мільйона євро – це третина бюджету на наукові дослідження і конструкторські розробки в 2016-2018 роках. Внесок електромобілів StreetScooter у справу захисту клімату полягає в тому, що кожен замінює поштовому концерну автомобіль з двигуном внутрішнього згоряння, що спалює за рік 1100 літрів дизеля і забруднює атмосферу відповідними викидами.