У Німеччині на Різдво електроенергія стала безкоштовною

28 Грудня 2016, 01:36

Вітряні установки виробили надто багато електроенергії

У Німеччині на час різдвяних свят електроенергія по всій країні стала безкоштовною, повідомляє Bloomberg.

У святкові дні в Німеччині перевиконана норма вироблення електрики, що призвело до формування негативних цін на енергію. Таким чином, жителі ФРН не платитимуть за споживану електроенергію.

Таке стало можливим завдяки ряду факторів.

У зв’язку зі святковими днями не функціонують великі заводи – головні споживачі електроенергії. Погода в регіоні – зараз в Німеччині температура повітря тримається на рівні п’яти градусів вище норми – посприяла зниженню використання електрики для обігріву приміщень.

У порівнянні з минулим роком кількість запланованих відключень електрики була меншою, а швидкість вітру, як очікується, буде дуже високою.

Найвагомішим фактором є значне зростання продуктивності відновлюваних джерел електроенергії (вітрогенераторів). За 26-27 грудня було вироблено близько 66,7 ГВт, що становить майже 60% від загального споживання електрики в країні.

Всього один гігават може забезпечити енергією близько двох мільйонів будинків. Звичайно, для електропостачальних компаній не просто збалансувати електромережу з такою великою кількістю електроенергії від вітру, коли чималу кількість електроенергії, що з’явилася, потрібно перемістити з північної області в південну, а розподільні лінії можуть виявитися занадто «вузькими».

Влада Німеччини, яка одним з головних завдань вважає повний перехід в перспективі на відновлювані джерела енергії, сьогодні змушена обмежувати потужність вітряних установок, тому що електромережі не справляються з таким навантаженням.

У Німеччині на Різдво електроенергія стала безкоштовною