У Нідерландах представили плавучий будинок на випадок розлучення

У Нідерландах представили плавучий будинок на випадок розлучення Поштівка
13 Липня 2016, 14:24

Амстердамська архітектурна студія Studio OBA презентувала концепт плавучого будинку, розробленого спеціально на випадок, якщо подружжя, яке в ньому живе, вирішить розлучитися.

За словами автора проекту, експерта з PR і поп-культури Омара Кбірі, ідея з’явилася у відповідь на зростання кількості розлучень.

“З кожним роком розлучається дедалі більше подружніх пар, і наша концепція, на жаль, стає актуальною. Проект допоможе вирішити проблеми з розділом нерухомості, усунувши необхідність змінювати місце проживання в разі розлучення”, – зазначив він.

Будівля виготовлена з дерева і легкого вуглецевого волокна, завдяки чому тримається на поверхні води. Варто сказати, що поняття “будинку на воді” є цілком звичним для Амстердама: в каналах міста розташовано безліч плавучих будинків, серед яких є навіть готелі.

Головною ж “родзинкою” проекту є конструкція: будинок складається з двох з’єднаних між собою автономних блоків. Якщо взаємини погіршуються, і подружжя вирішує розійтися, спільне житло легко трансформується у два окремих будинки, що дрейфують незалежно один від одного.

Розробники сподіваються, що новинка стане особливо популярною серед подружніх пар у Бельгії, Португалії та Угорщині, де рівень розлучень є одним з найвищих у світі.

Наразі команда працює над створенням прототипу і пошуком інвестицій. Перші замовлення на оригінальний будинок очікуються на початку 2017 року.

У Нідерландах представили плавучий будинок на випадок розлучення