У МЗС прокоментували резолюцію ООН щодо Ізраїлю

27 Грудня 2016, 16:28

Під час голосування в Раді безпеки ООН резолюції щодо ізраїльських поселень Україна не могла утриматися.

Про це в ефірі “5 каналу” заявив обраний державний секретар МЗС України, директор департаменту країн Близького Сходу та Африки Андрій Заяць.

“Під час підготовки до цього голосування зважувалися усі можливі варіанти. Було зважено всі “за” і “проти”. В результаті керівництвом було прийнято рішення те, яке було реалізоване постійним представником України при ООН – проголосувати “за”. Якби ми утрималися, уявімо – 13 країн-членів Радбезу голосують “за”, серед них – такі давні і надійні партнери Ізраїлю, як Велика Британія, чи РФ, з якою дуже активні відносини нинішній уряд Ізраїлю підтримує – що би ми виграли? Безумовно, ізраїльський уряд був би нам вдячний, але те, щоб ми програли – це дуже великий список”, – заявив він.

Обраний державний секретар МЗС України додав: “Тому що таким чином ми б вийшли з логіки дотримування міжнародного права, до якого ми апелювали завжди, а з часу початку російської агресії ми використовуємо будь-яку можливість… Яким чином би довіряли словам постійного представника України?”

Джерело:

5 канал