У Москві закривають Бібліотеку української літератури

20 Лютого 2017, 09:58

Книжки обіцяють вивезти до Центру слов’янських культур, якого, щоправда, наразі не існує.

Бібліотека української літератури в Москві припинить своє 10 річне існування починаючи з 10 березня.

Про це йдеться в листі, поширеному колективом Бібліотеки до слухачів курсів української мови і читачів бібліотеки.

“На жаль, підійшов момент, коли закінчується 10-річна історія бібліотеки української літератури на вул. Трифонівська 61. Зараз стороння фірма пакує книги в коробки і перевозить їх в бібліотеку іноземної літератури. Уже майже упаковані абонементи, в процесі читальний зал “, – йдеться в зверненні.

Книжковий фонд бібліотеки, який збирався українською громадськістю Москви за підтримки друзів із України та усього світу, передається Бібліотеці іноземної літератури і стане частиною Центру слов’янських культур, повідомляє «Радіо Свобода».

«Ніякого центру, ніякого його книжкового фонду поки що немає. Книги з української бібліотеки просто перевезуть з неї в інше місце, яке вже не буде називатися небезпечним словом «українська», не буде виглядати – хоча б умовно – як культурний заклад іншого народу, з мовою і культурою якого Росія веде справжню війну», – зазначає видання.

Війна з Бібліотекою української літератури в Москві почалася задовго до того, як російські танки з’явилися в Криму і на Донбасі. Сама Бібліотека української літератури з’явилася під час перебудови, коли зникло багато заборон. І вона була не державною, не міською, а саме народною ініціативою. Але коли російська влада зрозуміла, що Україна дійсно відроджується, стала робити все можливе, щоб цьому перешкодити.

Джерело:

Радіо Свобода, LB, Главком