У мережі обговорюють законопроекти про державну мову

23 Січня 2017, 15:57

У соціальних мережах триває дискусія щодо трьох законопроектів про державну мову України, які нещодавно були зареєстровані у Верховній Раді.

Йдеться про законопроекти: про мови в Україні (№5556), про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні (№5669) та про державну мову (№5670).

Серед авторів першого документа – Ігор Васюник, Оксана Білозір, Валерій Карпунцов, Олександр Бригинець, Євген Рибчинський, Андрій Тетерук, Оксана Чорновол та інші.

Другий підготували Марія Матіос, Андрій Іллєнко, Микола Княжицький, Юрій Левченко та інші.

Авторами третього є Ганна Гопко, Оксана Сироїд, Олександр Бригинець, Альона Шкурум, Вікторія Войціцька, Семен Семенченко, Ігор Луценко, Євген Рибчинський та інші.

Усі ці законопроекти до голосування у парламенті мають пройти комітет Ради з питань культури і духовності, головою якого є Княжицький. На своїй сторінці у Facebook він назвав ці законопроекти патріотичними і зауважив, що члени комітету спробують швидко прийти до компромісу і запропонувати нардепам адекватний проект. Політик також підкреслив, що усі законопроекти готувалися у тісній співпраці з науковцями.

Водночас у соціальних мережах назвали дискусійними деякі формулювання у законопроектах.

Джерело:

Уніан, НВ