У київські МАФи повернеться алкоголь

У київські МАФи повернеться алкоголь Поштівка
1 Липня 2016, 09:30

17 липня 2016 року Київська міськрада зобов’язана скасувати своє рішення про заборону продажу спиртного в МАФах. Про таке ЛІГА.net повідомив голова Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) Олексій Хмельницький. Якщо міськрада його не виконає, АМКУ обіцяє судитися.

Як пише видання, активність власників МАФів можна зрозуміти. За словами Миколи Крівороба, зараз в Києві працює близько 6 500 кіосків, з яких ліцензії на торгівлю спиртним оформили близько 1 600. “У кожного п’ятого покупця ліцензії продаж алкогольних напоїв – основний бізнес”, – пояснює він. З цим, а також невдоволенням пивоварів, які через МАФи продають близько 20% від загальної кількості своєї продукції, і пов’язаний масштабний конфлікт.

Київська міська рада підготує проект рішення про скасування заборони на продаж алкоголю в МАФах, розповів заступник голови постійної комісії Київради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики Денис Попов.

“Прийняте депутатами рішення не відповідало вимогу законодавства”, – визнав він. Але від ідеї влада не відмовиться. За словами депутата, Київрада має намір домогтися обмеження продажу спиртного в нічний час, що дозволить скоротити кількість ДТП в середньому на 30%.

У міста є інші механізми для обмеження продажу алкоголю. Наприклад, істотне підвищення відрахувань місту кіосками, які торгують спиртним. “У цьому випадку його продаж може стати економічно невигідним”, – говорить Попов. Він додає, що місто розглядає можливість обмежити реалізацію алкоголю у всіх роздрібних магазинах з 22:00 до 10:00. Зараз представники адміністрації проводять консультації з цього приводу з представниками продовольчих мереж.

У київські МАФи повернеться алкоголь