У Києві встановили понад 3700 камер відеоспостереження

26 Січня 2017, 17:12

Вчора в Києві відкрили Центр обробки даних комплексної системи безпеки столиці.

Його представив мер Віталій Кличко. За його словами, по всій столиці вже встановили понад 3700 камер відеоспостереження, а найближчим часом встановлять ще 4000 смарт-камер, які об’єднають в єдиний загальноміський комплекс відеоспостереження. Проект в КМДА назвали «Безпечна столиця».

Вищезазначені камери встановили за два останніх місяці. Всього їх 3762:

  • 3423 камери – в школах, дитячих садах, поліклініках і лікарнях;
  • 33 камери – на об’єктах культури, в тому числі музеях і театрах;
  • 306 камер – в центрі міста і на автомобільних мостах через Дніпро.

Плюс ще одна камера з оглядом на 360 градусів встановлена ​​на Майдані Незалежності.

Разом з ще 4000 смарт-камер, які встановлять по Києву найближчим часом, у столичної влади з’явиться можливість підвищити рівень громадської безпеки в місті, вважають у Кличка.

«Це дозволить повністю охопити столицю. Зокрема, ми приділяємо увагу безпеці в громадських місцях, на великих інфраструктурних об’єктах та виходах з метро », – заявив мер.

За його словами, смарт-камери заздалегідь запрограмовані на різні сценарії інцидентів і здатні автоматично інформувати ситуаційний центр про небезпеку. Наприклад, завдяки функції розпізнавання державних знаків столичні поліцейські зможуть ефективніше знаходити викрадені автомобілі.

До вищезгаданих майже восьми тисяч хочуть додати ще приблизно 100 000 камер, встановлених в приватних і державних компаніях.

«Також ми плануємо залучити до єдиної системи все камери відеоспостереження, які працюють в державних і приватних установах. … Ми повинні об’єднати їх в єдину систему, яка дозволить зробити наше місто безпечним », – заявив мер.

Для порівняння, по всій Англії встановлено більш 4.2 млн камер.

У КМДА також повідомили, що для ефективного збору і аналізу інформації з усього міста створена хмарна платформа місткістю 11 000 каналів, яка забезпечує безперервний запис відеоданих.

«Окремі фрагменти системи «Безпечна столиця» уже розгорнуті в головних управліннях Національної поліції і Служби безпеки України. Надалі ми також залучимо до цієї системи пожежну, рятувальну, медичну, дорожню та інші комунальні та державні служби », – поділився планами Кличко.

Нагадаємо, в листопаді 2016 року в київських парках з’явився безкоштовний Wi-Fi і трансляції з веб-камер. Трансляції загальнодоступні – будь-хто може підключитися і побачити, що відбувається в тій чи іншій зоні парку.

Джерело:

ain.ua

У Києві встановили понад 3700 камер відеоспостереження