У Києві відбулися сутички активістів з поліцією

20 Лютого 2017, 08:50

Ввечері 19 лютого у Києві відбулися сутички між прихильниками блокади Донбасу і співробітниками Національної поліції.

У неділю вдень у Києві відбувалися жалобні заходи з нагоди річниці розстрілу Майдану.

Ближче до вечора від учасників заходів відокремилася колона прихильників блокади Донбасу, яка рушила під Адміністрацію президента. Одним з ініціаторів акції під АПУ став народний депутат від “Самопомочи” Єгор Соболєв. Він же розповів про те, що учасники акції вирішили облаштувати “редут” – щось на зразок блокпоста за аналогією з теми, що перекривають шляхи між підконтрольної Україною і ОРДЛО.

Всього під Адміністрацією президента зібралося близько 200 активістів, працівників поліції було набагато більше.

Перші сутички в Києві почалися після спроб протестувальників пронести до АПУ конструкції для установки наметів.

В результаті силовики взяли верх і активістам довелося відмовитися від ідеї розбити табір на Банковій. Правоохоронці вибудували коридор з метою не допустити активістів ближче до Адміністрації президента.

Зрозумівши, що під АПУ реалізувати плани щодо облаштування табору їм не вдасться, активісти спробували прорватися на Майдан Незалежності через Європейську площу. Однак і тут вони натрапили на кордон силовиків, в результаті, зіткнення в Києві продовжилися. Частина протестуючих таки прорвалася на Майдан, однак їх було явно недостатньо для продовження акцій.

В результаті сутичок в центрі Києва серйозно постраждав поліцейський. Про це повідомив начальник Головного управління Національної поліції Києва Андрій Крищенко. Крім того, про побиття повідомив Єгор Соболєв. Втім, судячи з кадрів “Громадського”, він і сам проявляв агресію – бив по шолому поліцейського.

Всього постраждало не менше 10 осіб. У той же час, ряд активістів – не менше п’яти – були затримані. Серед них – лідер Організації українських націоналістів (ОУН) Микола Коханівський. У поліції заявили, що затримали його за за порушення громадського порядку.

Акції протесту, в ході яких відбулися зіткнення в Києві, завершилися близько 22 години. Однак Єгор Соболєв закликав співчуваючих виходити на продовження акції в понеділок, 20 лютого.

Джерело:

РБК Україна

У Києві відбулися сутички активістів з поліцією