У Києві продадуть останнє прижиттєве видання «Кобзаря» Тараса Шевченка 1860 року

У Києві продадуть останнє прижиттєве видання «Кобзаря» Тараса Шевченка 1860 року Поштівка
5 Жовтня 2016, 17:03

Один з найбільших українських аукціонних домів вже вдруге проведе спеціалізовані букіністичні торги «Українська книга». Вони відбудуться в столиці України 8 жовтня і представлять колекцію, яка налічує 115 лотів, захоплюючи три століття української видавничої справи. Добірку лотів умовно розділили на три частини: стародруки і букіністичні видання; рідкісні карти, документи, фотографії і тиражована унікальна графіка. Про це повідомляють “Факты и комментарии”.

Серед найбільш значущих лотів: останнє прижиттєве видання “Кобзаря” Тараса Шевченка 1860 року. У тому числі і перший український історичний роман «Чорна рада, хроніка 1663 року» Пантелеймона Куліша. Ця книга була видана ще за життя автора в 1857 році. З молотка піде і карта нижньої течії Дніпра, скаладена в 1648 році Йоаном Блау – сином і спадкоємцем нідерландського картографа і видавця Віллема Янсзона Блау і ним же надрукована в 1662 році в Амстердамі. Буде виставлено на аукціоні Універсал гетьмана Павла Скоропадського від 16 жовтня 1918 року, який проголошував відродження українського козацтва та Євангеліє, надруковане в 1690 році в друкарні Львівського Успенського братства, з автографом митрополита Андрея Шептицького.

Крім того, на аукціоні буде представлено добірку видань ХIX – початку ХХ століть, присвячених Києву. Серед них – один з випусків журналу “Соціалістичний Київ” 1934 року. На його обкладинці – варіант проекту забудови урядового кварталу, який передбачав повне знищення не тільки Трьохсвятительській церкви і Михайлівського собору, а й пам’ятника Богдану Хмельницькому і Софійського собору. Колекціонерам представлять і добірку віршів Василя Вишиваного “Минають дні …” 1921 року – перше і єдине видання австрійського архікнязя, політика, поета і полковника Легіону Українських Січових Стрільців – Вільгельма Франца фон Габсбурга Лотрінгена. Поет зізнався в любові до України і завершив своє життя в катівнях НКВС.

У Києві продадуть останнє прижиттєве видання «Кобзаря» Тараса Шевченка 1860 року