У Києві на звалищі побудують гірськолижний комплекс

Звалище у Голосіївському районі біля Пирогово
5 Вересня 2017, 19:44

Київська міська державна адміністрація має намір оголосити інвестиційний конкурс на будівництво гірськолижного комплексу “Пирогово” на місці колишнього полігону твердих побутових відходів №1 у Голосіївському районі за 12,3 млн євро.

Про це сказано в повідомленні Київміськадміністрації.

Із цією метою початі підготовчі роботи для проведення інвестиційного конкурсу із залучення інвестора до реалізації проекту “Будівництво гірськолижного комплексу з об’єктами розважально-рекреаційного призначення для активного всесезонного відпочинку “Пирогово” у Голосіївському районі.

Зокрема, вивчається можливість такого будівництва на колишньому полігоні твердих побутових відходів №1.

На земельній ділянці орієнтовною площею 100 га планують облаштувати вхідну групу з кафе, автомобільну стоянку, спортивний центр із басейном і залами для занять спортом, технічну водойму з обладнанням для тренувань з вейкбордингу, магазин і спортивну інфраструктуру, прокат спортивного спорядження, камери схову, готельно-ресторанний комплекс із приміщеннями для проведення семінарів і конференцій, мотузковий парк, інформаційні хаби, ресторан і допоміжні приміщення для спортсменів, кінно-спортивний заклад, спортивні майданчики для гри в міні-футбол.

Для роботи в зимовий час планується передбачити зону викочування лижників і сноубордистів для проведення масових спортивно-культурних заходів.

Орієнтовний обсяг інвестицій становитиме 12,3 млн євро.

Звалище у Голосіївському районі відкрилося в кінці 80-х у виробленому глиняному кар’єрі, воне швидко досягло рівня землі і почало стрімко зростати вгору. Тепер стіна сміття крутим схилом піднімається вгору на 30-40 метрів, а її підніжжя підмивається водою, в яку це звалище і обсипається. Ще в 2016 році на це звалище вивозили будівельне сміття.