У Китаї створили сонячні батареї, здатні працювати вночі

5 Квітня 2017, 17:59

Китайці розробили інноваційні сонячні батареї, які можуть генерувати електрику навіть вночі і за похмурої дощової погоди.

Над розробкою працювали вчені з Китайського університету океанології і Юньнаньського педагогічного університету, повідомляє агентство Сіньхуа.

Для того щоб сонячні панелі могли виробляти енергію навіть вночі, китайські вчені додали до їх складу спеціальний люмінофор з тривалим післясвітінням.

“Вдень, коли світить сонце, коефіцієнт корисної дії таких панелей підвищується незначно, зате енергія непоглиненого фотоелементами сонячного світла зберігається всередині люмінофора і переробляється вночі”, – сказав професор Китайського університету океанології Тан Цюньвей, один з головних конструкторів інноваційних сонячних батарей.

Вночі збережена енергія виділяється одноколірним видимим випромінюванням, яке поглинає абсорбент і передає у вигляді електрики, пояснив він. Таким чином, інноваційні сонячні батареї можуть працювати не тільки вдень, але і вночі. У темний час доби ефективність перетворення сонячної енергії в електрику на нових сонячних панелях становить 25 відсотків.

Раніше повідомлялося, що Китай планує в цьому році провести польотні випробування свого найбільшого дрона на сонячних батареях в ближньому космосі.

Джерело:

НВ

У Китаї створили сонячні батареї, здатні працювати вночі