У Каннах заборонили носити на пляжах буркіні

У Каннах заборонили носити на пляжах буркіні ПоштівкаЗа носіння мусульманських купальників на громадських пляжах - штраф €38
12 Серпня 2016, 13:42

Мер французького міста Канни Давид Ліснар заборонив з’являтися на пляжах у мусульманських купальниках – буркіні.  Згідно з розпорядженням, заборона пов’язана з «терористичною загрозою» і «напруженням у суспільстві», повідомляє Lb.ua з посиланням на Le Monde.

«Пляжні костюми, які відкрито демонструють релігійну приналежність, можуть стати загрозою громадській безпеці», – вказано в документі. Мерія також нагадала про останні терористичні атаки, ціллю яких були релігійні установи. «До 31 серпня доступ на пляжі Канн заборонено для тих, хто не дотримується в одязі принципів світської держави, гігієни і безпеки», – йдеться в розпорядженні мера.

За носіння буркіні на громадських пляжах каратимуть штрафом у розмірі €38. Як зазначають у міській адміністрації, покарання не буде автоматичним: спочатку уповноважені співробітники запропонують переодягнутися або покинути пляж, а вже в разі категоричної відмови призначать штраф.

Це не перший скандал, пов’язаний з буркіні. На початку серпня керівництву аквапарку SpeedWater недалеко від Марселя довелося скасувати заплановане свято «День буркіні». Це сталося після масових протестів і погроз на адресу організаторів.

У Франції 2011 року запровадили заборону на носіння в громадських місцях мусульманського одягу, що повністю закриває обличчя (нікабів). Решту мусульманського одягу дозволено.

Останній великий теракт у Франції стався в Ніцці ввечері 14 липня. Вантажівка, за кермом якої був терорист, врізалася в натовп на набережній. 85 людей загинули, більш ніж 200 отримали поранення. Відповідальність за теракт взяло на себе терористичне угруповання «Ісламська держава».

У Каннах заборонили носити на пляжах буркіні