- Поштівка - https://poshtivka.org -

У Каліфорнії новий паблік-арт опріснює воду

На узбережжі Санта-Моніки, Каліфорнія, США, встановлено новий витвір мистецтва, що розмиває кордони між паблік-артом та промисловим виробництвом. Арт-об’єкт “The Pipe” (Труба) являє собою масштабний та елегантний електромагнітний пристрій для опріснення води, який працює на сонячній енергії.

Нове творіння інженерної думки стало підсумком конкурсу “Land Art Generator 2016”, мета якого – об’єднати ландшафтне мистецтво з виробництвом екологічно чистої енергії та вирішенням проблеми із браком питної води без виснаження та забруднення водних ресурсів. Арт-труба – проект канадської інженерної компанії Abdolaziz Khalili & Associates, що спеціалізується на переробленні рослин для харчової та пакувальної промисловості.

Традиційна технологія опріснення води не тільки вимагає надмірно великих витрат, а також є вкрай згубною для навколишнього середовища. “Труба” ж може виробляти на рік 1,5 млрд галонів питної води (близько 5,7 млрд літрів) для жителів Санта-Моніки, а сонячні панелі забезпечують населений пункт електроенергією у 10 000 МВт / год. Окрім того, арт-генератор здатний виробляти воду 12-відсоткової солоності, яку можна використовувати для термальних ванн.

Варто зазначити, що інноваційний винахід канадських вчених став втіленням того, як суспільно корисні об’єкти можуть бути творами мистецтва у буквальному сенсі цього слова. “Труба” має грандіозний вигляд – у неї довгаста форма, дзеркальна поверхня та декор прозорим візерунком із ромбовидних вікон. Особливо чарівливо інженерне творіння виглядає навзаході – промені сонця, що проникають крізь віконні отвори, ніби висвітлюють генератор зсередини. Арт-об’єкт своєрідно констатує факт присутності сонячної енергії “тут і зараз”, а його футуристичний зовнішній вигляд уособлює прихід нової ери естетизованих еко-технологій.