У Кабміні констатували, що одержувачі субсидій споживають вдвічі більше газу

18 Січня 2019, 12:53

Розенко пообіцяв, що обмежень в отриманні субсидій для споживачів не буде

Віце-прем’єр Павло Розенко заявив, що українці, які отримують субсидію, споживають майже вдвічі більше газу, ніж ті, у кого пільги немає.

Про це він сказав під час спілкування з журналістами.

“У нас сьогодні є дані щодо споживачів, які не отримують субсидії і щодо споживачів, які отримують субсидії. І споживання газу, зокрема, серед населення, яке отримує субсидії приблизно в 1,8-2 рази більше, ніж у людей, які не отримують субсидії. Це означає, що там, де людина повністю платить за газ, він включає механізм власної економії “, – пояснив чиновник.

При цьому Розенко пообіцяв, що Кабмін не обмежуватиме нікого в отриманні субсидії.

“Ми просто даємо людям механізм, щоб вони відчули свою власну зацікавленість в тому, що енергоносії можна використовувати, і всю економію від споживання електроенергії, газу він може використовувати на власні потреби”, – пояснив він.

Говорячи про монетизацію субсидій, віце-прем’єр зазначив, що даний механізм непростий і має свої ризики. Зокрема, він наголосив на можливості того, що люди, які отримують готівку в якості субсидії, можуть не платити ними за комунальні послуги. Для виключення таких випадків уряд має намір найближчого місяця розробити певні заходи і затвердити їх постановою.

“І з 1 березня люди отримають перші кошти за субсидії”, – резюмував Розенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Монетизація дірявої кишені