У Данії популяризують верблюже молоко

У Данії популяризують верблюже молоко Поштівка
22 Серпня 2016, 09:39

Вчені Данії розробляють проект з популяризації вживання і розповсюдження безпечного виробництва питного верблюжого молока. 

Національний інститут продовольства і Технічний університет Данії працюють над створенням програми розвитку галузі виробництва продуктів з верблюжого молока. Проект розрахований на найближчі 5 років і планується до запуску в 2017 р. Проект отримав інвестування від Програми розвитку кооперації Данії та Фонду Лаурітса Андерсенса в розмірі 8,5 млн крон.

Верблюди широко використовуються для виробництва молока, м’яса і транспортування вантажів, їх в основному розводять в Східній Африці. У свою чергу, верблюже молоко становить 0,5% світового виробництва молока. При цьому, понад 90% молока верблюдів зосереджено в Африці.

Фахівці з датських університетів відзначають, що індустрія виробництва молочних продуктів з молока верблюдів дуже важлива, особливо для країн з низьким рівнем життя і важкими кліматичними умовами. На даний момент основні переробні потужності молока верблюдів зосереджені в Дубаї.

Основною перешкодою для поширення переробки верблюжого молока є той факт, що з продукту не можна отримати сир або масло, тільки питне молоко. На даний момент найбільший обсяг отриманого молока верблюдів споживається на місці виробництва в сирому вигляді. Фахівці з Данії підкреслюють, що планований до реалізації проект буде спрямований на розвиток безпечного споживання молока.

Джерело:

AgroPortal.ua