У Чорногорії звинуватили РФ у спробі держперевороту

20 Лютого 2017, 12:50

Прокуратура Чорногорії під керівництвом Мілівоє Катніча офіційно звинуватила спецслужби Росії у підготовці державного перевороту у країні з метою запобігання вступу Чорногорії в НАТО.

Доказом цього є свідчення фігурантів справи, дані з їхніх телефонних переговорів, а також зламана електронна пошта.

Інформацію надав спеціальний прокурор Чорногорії Катніч.

«Раніше ми мали докази, що за підготовкою змови стояли російські націоналісти, однак тепер стало відомо й про причетність до цього державних органів РФ. Саме від цих структур залежить подальше розслідування на предмет того, як все це сталося, і я дуже надіюся, що це буде зроблено», – наголосив прокурор Чорногорії.

За його словами, на чолі групи, яка у минулому році планувала переворот, вбивство тоді чинного прем’єр-міністра Джукановича та запобігання вступу країни в НАТО стояв громадянин Росії Едуард Широков.

«Справжнє його прізвище – Шишмаков. Він у 2014 році займав посаду заступника військового аташе у Польщі, проте його викрили у шпигунстві та вигнали. Паспорт Едуарда Широкова видали російські органи і він наразі є членом служб безпеки РФ», – додав Катніч.

Змовником Широкова, як стверджує прокурор Чорногорії, був Олександр Сінджелич, який наразі виступає свідком у цій справі та був запрошений в Москву для перевірки на можливість його участі в даній операції.

Раніше повідомлялося, що видання The Telegraph з посиланням на джерела в уряді Сполученого Королівства надало інформацію про те, що Британія звинувачує РФ у запобіганні вступу Чорногорії в НАТО.

Джерело:

Преса України