У Британії арештовано підданого, який воював в Україні за бойовиків

У Британії арештовано підданого, який воював в Україні за бойовиків Поштівка
29 Вересня 2016, 10:16

41-річний Бенджамин Стімсон, житель міста Олдем на півночі Англії арештований британською владою після повернення з Східної України, де він воював на стороні бойовиків. Як предає  Укрінформ, про це інформує поліція Великого Манчестера.

«Чоловік із Олдема обвинувачений у двох терористичних злочинах. Це Бенджамін Стімсон (16/07/75), без певного місця проживання. Йому пред’явлені обвинувачення в скоєнні злочинів відповідно до статті 5 Закону про боротьбу з тероризмом 2006 року. Він поміщений під варту», – сказано в повідомленні поліції.

За твердженням The Guardian, справа була відкрита після інтерв’ю Стімсона, яке він дав ВВС в жовтні 2015 року, коли перебував у Східній Україні. Обвинувачення йому – «приготування до терактів» і «намір на здійснення терактів, а також на пособництво в їх здійсненні». За інформацією видання, це перша в Британії справа про тероризм, порушена за участь у війні в Україні.

Після засідання в середу у Вестмінстерському магістратському суді в Лондоні було визначено, що наступні слухання пройдуть 7 жовтня в Олд-Бейлі (Центральному кримінальному суді Англії і Уельсу). Жодних деталей справи газета не наводить. Не повідомляється також, коли саме Стімсон був арештований.

Нагадаємо: перше в Європі затримання бойовиків, що воювали на стороні «ДНР» і «ЛНР», було здійснено в лютому 2015 року в Іспанії. У різних регіонах країни поліція затримала вісьмох підданих 20-30 років, які належать до лівих різного толку. Їм інкримінували вбивства, незаконне зберігання зброї і вибухівки, а також дії, направлені проти інтересів Іспанії. Про це повідомляла El Pais із посиланням на поліцейське відомство.

У Британії арештовано підданого, який воював в Україні за бойовиків