У Австралії розробили унікальну сонячну термальну тарілку

спека
31 Серпня 2016, 16:31

Вчені з Національного університету Австралії розробили унікальну сонячну термальну тарілку, яка досягла унікального показника ефективності, перетворивши 97% падаючої на пристрій сонячної енергії в водяну пару.

Це новий світовий рекорд в альтернативній енергетиці. Колишнє досягнення, що дорівнює 90% ефективності, виявилося перевершеним відразу на 7%! Нова «сонячна тарілка» вже була представлена публіці на конференції SolarPACES.

Коротко про будову «сонячної тарілки» — на відміну від фотоелектричної сонячної батареї, яка відразу ж переводить енергію сонця в електричну, сонячна термальна тарілка концентрує сонячне світло для нагріву води, переводячи її у агрегатний стан пари, який потім подається на турбіну, як і на звичайній тепловій електростанції.

Завдяки новому дизайну, «австралійська тарілка» дозволяє зменшити вартість виробленої з її допомогою електроенергії відразу на 10%! Зрозуміло, що для досягнення рекордних показників винахідникам знадобився і надвеликий концентратор сонячної енергії. Площа тарілки досягає 500 кв. м, вона здатна зібрати енергію 2100 «сонць» і забезпечити нагрівання до 500 градусів за Цельсієм.