У анексованому Криму понад мільйон українських музейних експонатів – експерт

У анексованому Криму понад мільйон українських музейних експонатів - експерт ПоштівкаСергій Кот, співробітник Інституту історії НАН України
20 Травня 2016, 10:23

Співробітник Інституту історії НАН України, фахівець з питань переміщення культурних цінностей Сергій Кот стверджує, що на території анексованого Криму знаходиться понад мільйон предметів, які належать державному музейному фонду України. Такі дані він озвучив в ранковому ефірі Радіо “Крим.Рераліі”.

«За офіційною статистикою, 34 музеї державних знаходилося на території Автономної Республіки Крим. Це 920 тисяч з невеликим додатком музейних предметів. Крім того, окремо статистика наводить дані  Севастополю – це 5 великих музеїв, це понад 320 тисяч предметів державного музейного фонду, понад мільйон фондових одиниць, які належать державному музейному фонду », – підкреслив він.

За словами експерта, формально ці цінності залишаються культурним надбанням України, так як і ООН, і ЮНЕСКО визнають Крим українською, хоча і анексованою територією. Сергій Кот не виключає, що частина музейних фондів Криму може вивозитися в російські музеї, наприклад, під формальним приводом – «для дослідження».

У анексованому Криму понад мільйон українських музейних експонатів – експерт