У 2016 загинула майже третина коралів Великого Бар’єрного рифу

риф, коралиВеликий Бар'єрний риф
2 Червня 2017, 11:13

Австралійська влада повідомила, що Великий Бар’єрний риф за минулого року позбувся майже третини своїх коралів

Знебарвлення коралів, що проходить під впливом дуже високої температури води, призводить до їх вимирання – корали слабшають і втрачають кольорові водорості, що покривають їх поверхню – джерело кисню і поживних речовин. Корали є місцем існування для багатьох морських організмів.

Дослідження показали, що 2016 року загинуло 29% коралів – це перевищує зроблений в середині минулого року прогноз у 22%.

Найбільш постраждали райони біля берегів міста Порт-Дуглас: там на мілководді загинули до 70% коралів. На південь від рифа, однак, помічено природне відновлення коралів.

У дослідженнях брали участь Управління морських заповідників, Служба парків і заповідників Квінсленда, Австралійський інститут морської біології і інші організації.

Як передає Бі-бі-сі, на нараді з проблем рифа було оголошено, що анонсована в 2015 році довгострокова програма його захисту, яка фінансується з федерального бюджету і бюджету штату Квінсленд, більш не вважається здійсненною.

Однією з головних причин вимирання коралів дослідники вважають глобальне потепління. На думку вчених, у людства залишається все менше часу для скорочення викидів парникових газів в атмосферу, які підвищують глобальні температури і призводять до загибелі коралових рифів.