Тихий океан поглинув п’ять островів Соломонового архіпелагу

Тихий океан поглинув п'ять островів Соломонового архіпелагу Поштівка
10 Травня 2016, 13:23

 

Через підвищення рівня Тихого океану за останні 70 років повністю зникли під водою п’ять коралових островів в Соломоновому архіпелазі. Такі результати були отримані в ході дослідження, опублікованого журналом Environmental Research Letters.

Автори досліджень проаналізували дані аерофотозйомки і супутникові знімки, зроблені в 1914 – 2014 роках та оцінили зміни площі 33 островів. Так, Площа п’яти зниклих островів становила від одного до п’яти гектарів. Ще шість островів втратили не менше 23% своєї площі. На найбільш заселеному з них, острові Наутамбу, живе 25 сімей. З 2011 року на цьому острові було змито в океан 11 будинків.

Як повідомляється в статті, протягом останніх двох десятиліть середній темп підвищення рівня води в районі Соломонових островів склав 7 мм на рік, що вище середньосвітового рівня, який становить 3 мм. Причиною цього стало тривале танення льодовиків, а також посилення пасатів. Вітер фактично штовхає води в західну частину Тихого океану. Навіть якщо загальносвітові температури залишаються на колишньому рівні, рівень моря буде продовжувати підвищуватися протягом найближчих століть, говорить Метт Кінг з Університету Тасманії. «Льодовики вже вийшли з рівноваги з навколишнім середовищем і будуть продовжувати танути», – пояснює він.

Тихий океан поглинув п’ять островів Соломонового архіпелагу