Турчинов: Росія може діяти за одним з двох сценаріїв для підкорення України

Турчинов: Росія може діяти за одним з двох сценаріїв для підкорення України Поштівка
5 Серпня 2016, 13:29

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов розповів про два сценарії, які Росія може реалізовувати, щоб спробувати підкорити Україну. Як передає УНІАН, про це він повідомив сьогодні на брифінгу в Києві.

«Парадигма «гібридної війни» характеризується високою варіантністю методів при загальному комплексному підході до їхнього застосування», – зазначив він.

За словами Турчинова, намагаючись підкорити Україну, Кремль як у найближчому майбутньому, так і в перспективі може реалізувати один із двох сценаріїв.

«Перший, найбільш небезпечний, – це воєнний сценарій, а саме повномасштабна військова агресія, яка наразі є найбільш проблемною та небезпечною для самого Кремля. Зокрема, розгортаючи додаткові військові частини поблизу кордонів та на окупованих територіях України», – заявив секретар РНБО.

 «Другий сценарій, не менш небезпечний, – сценарій, так званий «гібридний», який на сьогодні залишається найбільш ймовірним. Він передбачає продовження бойових дій малої інтенсивності на Донбасі з можливістю локальних наступальних операцій російських регулярних підрозділів, а також підривну діяльність на решті територій України», – додав Турчинов.

При цьому він наголосив, що росіяни свідомо і системно порушують Мінські угоди, постійно обстрілюючи позиції українських військ, зокрема, з важкої зброї, яка заборонена Мінськими угодами. «Цю зброю нерідко переховують серед живих кварталів, навмисно наражаючи на небезпеку мирних українців, які страждають від окупації», – зауважив секретар РНБО.

Раніше видання Gazeta Wyborcza писало, що Росія готується до великої війни і стягує війська до кордону України. Минулої п’ятниці в бюлетені “Незалежний військових погляд”, який отримують всі частини російської армії, відкрито було написано: “Росія не виключає великої війни. Україна стає нашим стратегічним ворогом”. І нібито саме тому Москва відправляє потужні сили на український кордон.