Цього року 135 будинків Києва скористаються програмою енергозбереження

енергоефективність
2 Серпня 2017, 09:14

У поточному році 135 житлових київських будинків з ОСББ і ЖБК проведуть енергоефективні заходи в рамках міської програми “70/30%”, заявили в Київській міській державній адміністрації.

“Для участі в програмі співфінансування “70/30%” цього року відібрані 135 житлових будинків, де створені ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків) і ЖБК (житлово-будівельні кооперативи). Це більше, ніж в минулому році, коли 62 будинки отримали міські гранти на енергоефективні заходи”, – заявив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв у вівторок.

В цілому, за його словами, на виконання термомодернізації та ремонтів житлових будинків на умовах співфінансування з міського бюджету виділено близько 130 млн грн.

“Програма “70/30%” успішно працює вже третій рік поспіль, а її масштаби динамічно зростають. За цей рік кількість будинків-учасників зросла майже в десять разів – з 16 до 135. Крім того, паралельно ми ввели аналогічну програму для будинків, де створені ОСББ і ЖБК. За цей рік ми обробили 214 заявок на участь в програмі і вже складені 45 проектів робіт”, додав він.

Також П.Пантелеєв уточнив, що одними з перших, хто взяв участь в цій програмі, були мешканці будинку за адресою: вул. Льва Толстого, 17-Б, які вибрали утеплення будинку. Будинок знаходиться на обслуговуванні в КП “Керуюча Компанія Голосіївського р-ну”. Орієнтовна сума робіт склала 359,7 тис грн, з яких жителі профінансували свою частину 30% – 107 910 грн.

Заступник голови КМДА зазначив, що найбільшим попитом користуються роботи щодо установки теплових пунктів в будинках, заміни вікон і дверей, освітлення, утеплення стін, модернізація насосного обладнання тощо.

“Дуже важливо, що жителі можуть поєднувати наші програми з урядової ініціативи отримання “теплих кредитів”. Наприклад, вартість робіт в будинку становить 1 млн грн. Місто оплачує 70%, тобто 700 тис. Людям залишається зібрати 300 тис грн. На ці 300 тис можна взяти державний кредит, де держава і муніципалітет теж відшкодовують частину коштів. В результаті, сума, яку повинні люди інвестувати в ремонт і термомодернізацію свого будинку, повертається їм у вигляді економії протягом 1-2 опалювальних сезонів, оскільки економія на енергоресурсах в середньому становить 40-50% “, – підсумував П.Пантелеєв.

Цього року 135 будинків Києва скористаються програмою енергозбереження