Три українські ракети відправляться в космос у листопаді

Ракета-носій «Зеніт»
2 Жовтня 2017, 19:47

Так, у космос відправлять ракетоносії Вега (8 листопада), Антарес (10 листопада) і Зеніт (точна дата запуску наразі невідома)

На листопад заплановано три запуску ракет-носіїв, створених за участю України. Про це йдеться в повідомленні «Аерокосмічного порталу України».

Маршовий двигун РД-843 4-го ступеня європейської ракети-носія легкого класу Vega розроблений державним підприємством «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля та виготовлено ДП «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. А. М. Макарова». Цей пуск буде одинадцятим в рамках програми Vega і третім у 2017 році.

Основну конструкцію першого ступеня американської ракети-носія середнього класу Antares створюють українські підприємства космічної галузі КБ «Південне» ім. М. К. Янгеля і ДП «Південний машинобудівний завод ім. А. М. Макарова» (обидва – Дніпро) в кооперації з підприємствами «Хартрон-Аркос» (Харків), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «ЧеЗаРа», «Рапід» (Чернігів) і ін.

Ракета-носій «Зеніт» розроблена Державним підприємством «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля» та виготовлена державним підприємством «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. А. М. Макарова» в кооперації з іншими підприємствами.

Ракета є однією з найуспішніших у світі і призначена для доставки космічних апаратів середньої маси на середні, високі кругові та еліптичні навколоземні орбіти, включаючи перехідну до геостаціонарної і геостаціонарну орбіту.