Трьох українців затримано в результаті міжнародної операції

луценкоЮрій Луценко
2 Грудня 2016, 08:45

Правоохоронці 30 країн ліквідували діяльність кібермережі, затримано п’ятьох осіб, зокрема трьох українців, заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

“Правоохоронці 30 країн днями завершили безпрецедентну міжнародну операцію з ліквідації кібермережі Avalanche, яка щодня інфікувала в усьому світі до півмільйона комп’ютерів”, – сказав Ю.Луценко під час спільного брифінгу з в. о. керівника Національної поліції України Вадимом Трояном у Києві в четвер.

За його словами, ця мережа функціонувала сім років. П’ятьох осіб кілька днів тому було затримано, із них троє – українці. Організатор мережі також громадянин України, якого було затримано в Полтаві.

“Він чинив збройний опір, маючи на руках автомат Калашникова та бойовий пістолет”, – додав генпрокурор.

За його словами, обшуки проведено майже в 40 приміщеннях, вилучено кілька десятків серверів.

“Правоохоронці всього світу припинили діяльність понад 220 серверів, які були уражені вірусом, і заблокували близько 800 тис. доменів”, – розповів Ю.Луценко.

Генпрокурор наголосив, що це перший помітний успіх українських правоохоронців на міжнародній арені, зазначивши, що спецоперація починалася в 2012 році в Німеччині.

У свою чергу В.Троян розповів, що до складу злочинної групи входили 27 представників різних національностей і країн, із них, за його даними, десятеро українців.

Джерело:

Інтерфакс-Україна

Трьох українців затримано в результаті міжнародної операції