Трамп вирішив призначити держсекретарем пропутінського кандидата

Трамп вирішив призначити держсекретарем пропутінського кандидата ПоштівкаРекс Тіллерсон
13 Грудня 2016, 17:56

Обраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп, інавгурація якого запланована на 20 січня 2017 року, обрав на посаду секретаря Державного департаменту Рекса Тіллерсона – головного виконавчого директора нафтової корпорації Exxon Mobil, який підтримує скасування санкцій проти Російської Федерації та має тісні зв’язки з президентом Росії Володимиром Путіним.

Про це повідомляє телеканал CBS News з посиланням на перехідну команду Трампа. Відповідне повідомлення було оголошене у вівторок вранці.

Про своє рішення Трамп також сам повідомив у Twitter.

«Його стійкість, великий досвід і глибоке розуміння геополітики роблять його блискучим вибором на посаду держсекретаря. Він пропагуватиме стабільність у регіоні і зосереджуватиметься на інтересах національної безпеки США», – йдеться у заяві Трампа, оприлюдненій 13 грудня його перехідною командою.

Процес його затвердження у Сенаті може виявитися доволі складним, тому що деякі провідні американські законотворці вже висловлюють занепокоєння стосунками Тіллерсона з Путіним, а також у зв’язку з повідомленнями розвідувальних служб США про те що Москва не тільки над втручалася в американські вибори, але й активно впливала на результат виборів на користь Трампа.

Обраний президент, своєю чергою, відкинув такі висновки, назвавши їх “безглуздими.” Як повідомлялося, за даними The Wall Street Journal, Тіллерсон мав найближчі зв’язки з Путіним серед усіх можливих претендентів на посаду держсекретаря. У 2011 році керівник нафтової корпорації вів переговори стосовно угоди про партнерство в енергетичній галузі з Росією. Як говорив Путін, ця угода могла би у підсумку оцінюватися у 500 млрд доларів. Кремль також нагородив Тіллерсона Орденом дружби.

Як зазначало видання, наявні відносини Тіллерсона з Путіним доповнюватимуть намір Трампа покращити відносини між США та Росією. Деякі республіканці наполегливо закликали Трампа бути обережним щодо тісної співпраці з Росією, попереджаючи, що РФ намагається розширити свій вплив у спосіб, що суперечить інтересам США стосовно таких країн, як Україна та Сирія.

Раніше Тіллерсон виступав проти санкцій щодо Росії. Корпорація Exxon Mobil має величезну глобальну присутність, і це може призвести до небезпечного конфлікту інтересів, якщо Трамп призначить Тіллерсона секретарем Держдепартаменту. Компанія здійснює розвідувальні роботи з пошуку нафти і газу на шести континентах у понад 50 країнах.

Джерело:

Уніан

Трамп вирішив призначити держсекретарем пропутінського кандидата