Трамп на догоду Путіну скасував програму підтримки сирійської опозиції, – The Washington Post

trump_smile
20 Липня 2017, 09:59

Президент США Дональд Трамп прийняв рішення припинити програму військових тренувань та озброєння сирійської помірної опозиції, яку прагнуть винищити урядові війська Башара Асада.

Цей крок зроблений в угоду інтересів Росії, повідомили джерела в адміністрації провідному американському виданню The Washington Post.

«Президент Трамп вирішив припинити секретну програму ЦРУ щодо озброєння і тренування поміркованих сирійських повстанців, які ведуть боротьбу з урядом Башара Асада. Це той крок, якого довгий час добивалася Росія», – зазначили офіційні представники.

Ця програма була центральною основою політики США в Сирії, започаткованою адміністрацією Обами в 2013 році з метою зменшення тиску з боку Асада на помірну опозицію. Однак після того, як Росія через два роки розгорнула свої війська в Сирії, ефективність цієї програми опинилася під сумнівом.

Чиновники заявили, що згортання секретної програми відображає зацікавленість Трампа в пошуку шляхів співпраці з Росією, яка розглядає будь-яке посилення опозиції проти Асада посяганням на її інтереси. Крім того, рішення Трампа є підтвердженням того, що Вашингтон обмежує використання своїх важелів і бажання усунути нинішній сирійський режим від влади, зауважили джерела.

При цьому зазначається, що Трамп прийняв рішення про згортання програми через кілька тижнів після своєї зустрічі з директором ЦРУ Майком Помпео і радником з питань Національної безпеки Гербертом Макмастером, які консультували його з питань Сирії перед зустріччю 7 липня з російським президентом в німецькому Гамбурзі.

У офісі Ради національної безпеки в Білому домі поки утримуються від коментарів.