- Поштівка - https://poshtivka.org -

ТОП-5 харчів для серця і судин

Особливо важливо підтримати роботу нашого «мотора». Вчені довели, що деякі овочі і фрукти допоможуть зміцнити міокард не гірше ліків.

  1. Петрушка

Столова ложка соку цієї городньої травички в день – дуже ефективний засіб при гіпертонії. Також її біоактивні речовини зміцнюють дрібні кровоносні судини – капіляри, допомагають позбутися від задишки і покращують серцевий тонус в цілому. До речі, сік петрушки краще пити не в чистому вигляді, а додавати в яблучно-селеровий або морквяний. Правда, сік петрушки протипоказаний при запаленні нирок.

  1. Помідори

У них багато калію і магнію, але не це головне. Стиглі грунтові томати, а не кволі тепличні – джерело суперкорисного для серця антиоксиданту – лікопіну. Томатний сік м’яко знижує артеріальний і внутрішньочерепний тиск, його корисно пити при гіпертонії і при глаукомі (судинному захворюванні очей). Тільки намагайтеся купувати не підсолений сік. Надлишок солі порушує електролітний баланс, що позначається на роботі міокарда.

  1. Часник

Свіжий часник стає корисним для серця за однієї умови – якщо його розчавити. Саме, як кажуть біологи, “травматичний вплив” на клітини пахучого зубчику запускає в них утворення алліцину. Ця речовина надає сильну стимулюючу дію на кровоносні судини. Так що не варто акуратно нарізати часник гострим ножем, краще – або під прес, або просто розчавити ребром долоні.

  1. Імбир

Один з найпопулярніших прянощів містить пекучий фермент капсаіцин, який стимулює кровообіг навіть в найдрібніших судинах і знімає спазми при гіпертонії і головному бол.. Капсаіцин також трохи розріджує кров, що знижує ризик утворення тромбів.

  1. Брокколі

Цей вид капусти є джерелом клітковини, калію, кальцію, магнію і вітаміну С, всіх тих поживних речовин, які допомагають підтримувати в нормі роботу серця. Одна 200-грамова порція брокколі в день допомагає розслабити стінки судин за рахунок заспокійливого впливу на вегетативну нервову систему. Тільки не варто варити капусту довго або довго гасити, досить хвилин на п’ять опустити її в окріп. Адже при інтенсивній термічній обробці вітамін С руйнується.