Тіньова економіка України стала третьою у світі за розмірами – ЗМІ

29 Жовтня 2017, 00:41

Гіршою ситуація є лише в Нігерії та Азербайджані.

Обсяг тіньової економіки в Україні минулоріч склав 1,1 трлн гривень. Такими є дані дослідження міжнародної Асоціації дипломованих сертифікованих бухгалтерів, на котрі посилається автор публікації у DT.UA Сергій Следзь.

При цьому він нагадав, що ВВП у тому ж році склав 2,38 трлн грн, а дохідна частина держбюджету була визначена сумою 595 млрд грн. Із суми 1,1 трлн гривень податки та відрахування до бюджету не сплачувалися.

Автор зауважив, що з показником 45,16% Україна посіла третє місце в списку країн з найбільшою тіньовою економікою у світі. Вищим цей відсоток є тільки в Нігерії та Азербайджану. “Які за таких умов можуть бути іноземні інвестиції! Тут би своїх легальних підприємців не розгубити”, – зазначив Следзь.

На його думку, проблема детінізації економіки в поточному році так і не була вирішена, попри чималу кількість заходів – форумів, круглих столів, експертних розробок і обговорень.

«Все це було. Немає лише конкретного результату цієї роботи, втіленого в реальність. Більш того, немає навіть чіткого уявлення, коли саме чекати результату”, – підсумував автор публікації.

Тіньова економіка України стала третьою у світі за розмірами – ЗМІ