Тіллерсон обговорив у Кремлі Україну, не зачіпаючи питання санкцій

13 Квітня 2017, 09:10

Державний секретар США Рекс Тіллерсон під час переговорів із російським керівництвом не обговорював санкції проти РФ за збройну агресію проти України, передає Fox News.

“Ми не обговорювали питання зміни статусу санкцій, які були застосовані проти Росії в результаті певних дій в Україні”, – заявив Тіллерсон під час спільного брифінгу з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Москві 12 квітня.

Російський міністр, в свою чергу, уточнив, що під час переговорів співрозмовники приділили час української проблеми та висловили зацікавленість в активізації двосторонніх консультацій з цього питання.

“Ми торкнулися кризи в Україні. У нас єдина позиція про те, що Мінські домовленості мають виконуватися… Ми відчули зацікавленість продовжити двосторонні контакти по цій темі, щоб допомагати шукати практичні шляхи реалізації в повній мірі цих домовленостей”, – пояснив Лавров.

Напередодні візиту держсекретаря Рекса Тіллерсона до Москви у Державному департаменті повідомили про його наміри в черговий раз нагадати кремлівському керівництву, що санкції за збройну агресію проти України діятимуть до виконання Мінських домовленостей, а “кримський пакет” санкцій залишиться в силі до повернення окупованого півострова під контроль України.

Також перед візитом в Москву Тіллерсон пообіцяв президентові України Петру Порошенку, що США відмовляться від будь-яких пакетних домовленостей щодо Україні та Сирії. Крім того держсекретар нагадав, що США підтримують територіальну цілісність України і наполягають на дотриманні Мінських домовленостей.

Джерело:

Дзеркало тижня Україна

Тіллерсон обговорив у Кремлі Україну, не зачіпаючи питання санкцій