Tesla Motors поглинає SolarCity

Tesla Motors поглинає SolarCity Поштівка
1 Серпня 2016, 16:32

Американська компанія з виробництва електромобілів Tesla Motors поглинає фірму SolarCity, що займається установкою сонячних енергосистем. Операція оцінюється в $2,6 млрд, повідомляє ТАСС.

«Всього лише місяць тому Tesla Motors зробила пропозицію про придбання SolarCity. А сьогодні ми оголошуємо, що обидві компанії досягли домовленостей про злиття в єдину в світі вертикально інтегровану компанію, що займається отриманням енергії з відновлюваних джерел», – йдеться в повідомленні Tesla Motors. Спільне підприємство займеться налагодженням випуску продукції, орієнтованої на «вдосконалення способів накопичення, зберігання і споживання електроенергії».

У перший рік спільної роботи «синергія витрат складе $ 150 млн», розраховує компанія. Вона має намір за рахунок дбайливого використання своїх 190 торгових центрів знизити виробничі витрати і тарифи на установку устаткування для споживачів.

Згідно з даними Tesla Motors, мова йде про «повністю акціонерну транзакцію загальною вартістю в $ 2,6 млрд». Власники пакетів акцій SolarCity отримають за кожен свій цінний папір 0,11 акції Tesla Motors. Ініціатором угоди виступив підприємець Ілон Маск, який є главою Tesla Motors, а також займає пост голови ради директорів SolarCity. Бізнесмен володіє контрольними пакетами акцій в обох компаніях.

Компанії планують завершити операцію в четвертому кварталі поточного року. Угода підлягає затвердженню акціонерами і Tesla Motors, і SolarCity, причому мова йде про тих, хто не зацікавлений у злитті. Для схвалення угоди потрібно набрати більшість голосів.