- Поштівка - https://poshtivka.org -

“Темний бік Кремля”. Організовано масштабний витік інформації щодо війни Росії проти України

У п’ятницю проект DDoSecrets website [1] розмістив в публічному доступі масштабну колекцію електронного листування, отриману шляхом хакерських зламів та витоків інформації.

Про це першим повідомило [2] видання The New York Times.

Розміщення цієї інформації багато хто сприйняв як символічну «відплату» Росії за кібернапади під час президентської кампанії в США 2016 року.

Однак, Емма Бест, журналістка з Бостона, яка допомагала організувати DDoSecrets website, наголосила на тому, що операція не мала на меті відплатити Росії.

«Ми намагались зібрати та поширити наявні матеріали з недостатньо дослідженої теми: російські владні кола, їх взаємозв’язки та операції впливу, – говорить Бест в коментарі виданню. – Люди мають лише побічне уявлення про це. Крім небагатьох експертів, цю тему не досліджували детально і в контексті».

Більшість матеріалів під назвою «Темний бік Кремля» зазначає видання, проливає світло на війну Росії в Україні, зв’язки Кремля з Російською православною церквою, операції олігархів та інше.

Частково ця іформація з’являлсь на інших сайтах, однак, цей витік вразив своєю масштабністю – 175 гігабайт інформації.

«Темний бік Кремля (108 гігабайт), сотні тисяч повідомлень та файлів від російських політиків, журналістів, олігархів, релігійних діячів та націоналістів\терористів в Україні», – йдеться в повідомленні групи DDoSecrets.

Серед документів – матеріали російського Міністерства внутрішніх справ, які в 2016 році відмовився публікувати WikiLeaks, матеріали російської хакерської групи «Шалтай Болтай», документи російської установи з експорту зброї «Рособоронекспорт» та те, що DDoSecrets назвали «хакерською хвилею», що стосувалася збиття Росією пасажирського літака MH17 над Донбасом в 2014 році.

Веб-сайт, який веде пані Бест, побудовано подібно до WikiLeaks – він запрошує хакерів та актвістів надсилати і поширювати конфіденційні документи, пише NYT. Цікаво що на сайті Росія знаходиться в регіоні “Азія”.

На думку видання, витокам інформації сприяють наступні фактори. Українські хакери активно працювали, щоб пролити світло на таємні російські операції в Криму та на Донбасі; активісти намагаються висвітлити порушення поліції та служб безпеки, а олігархи використовують хакерів в конкурентній боротьбі.

«Ми намагаємося не робити впевнених висновків, але, очевидно, знаємо про можливості тих хто може спробувати зірвати наш проект», сказала пані Бест. Група прискорила оприлюднення на кілька тижнів і переконалася, що зберігає копії всього архіву в декількох місцях, щоб запобігти його руйнуванню, повідомила вона.