Система ProZorro стала обов’язковою в Україні

Система ProZorro стала обов’язковою в Україні Поштівка
1 Серпня 2016, 10:22

Електронна система публічних держзакупівель ProZorro з 1 серпня стала обов’язковою для місцевих органів влади, комунальних підприємств та інших організацій, які використовують кошти платників податків.

“З 1 серпня 2016 року в Україні завершується повний перехід на електронні публічні закупівлі через систему ProZorro. З квітня всі свої надпорогові тендери (від 200 тис для товарів і послуг і від 1,5 млн грн – для робіт) перевели центральні органи влади, великі державні підприємства і природні монополісти. А тепер використовувати ProZorro зобов’язані також місцеві органи влади, комунальні підприємства і ніші організації, які використовують кошти платників податків”, – повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ).

Що стосується так званих допорогових закупівель (вартістю до 200 тис грн на товари і послуги і до 1.5 млн грн на роботи), то використання в ProZorro для них є добровільним, проте дуже бажаним, наголосили у МЕРТ.

«Система працювала в пілоті саме на допорогових закупівлях, і довела свою надзвичайну ефективність: за рік пілотного проекту в ProZorro сума економії склала більше мільярда гривень (загальна сума економії на сьогодні сягнула 2.6 млрд грн). Тому ми закликаємо всіх сумлінних державних замовників використовувати ProZorro ще і на допорогах. Це легко, зручно і вигідно», – підкреслив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Досвід першої хвилі переходу в ProZorro доводить, що жодних перешкод чи труднощів із впровадженням електронної системи для замовників немає. Навпаки, використання ProZorro значно спрощує для них процедури закупівель і дозволяє заощаджувати.

Основою для реалізації навчальної програми в ProZorro залишається ДП «Зовнішторгивдав». Днями підприємство змінює свою назву на ДП «Прозорро». Зміна назви символізує глибоку трансформацію ДП – з бюрократичного держпідприємства зі шлейфом корупційних скандалів на справжню опору і підтримку для системи ProZorro, наголошується у повідомленні.

Система ProZorro стала обов’язковою в Україні