Синдром хом’яка: що це таке і як його позбутися?

Синдром хом'яка: що це таке і як його позбутися? Поштівка
30 Травня 2016, 09:49

Навіть якщо ви вперше чуєте про “синдромі хом’яка”, в тій чи іншій мірі ви все одно з ним знайомі. Це згубна звичка перекушувати, весь час щось жувати. Спочатку вона здається цілком нешкідливою, але поступово стає несвідомою і впливає на внутрішні процеси організму. Люди, які постійно жують і перекушують самі позбавляють себе можливості схуднути або залишатися стрункими.

Чим небезпечний синдром хом’яка:

  • ви створюєте постійне навантаження на шлунок – він не відпочиває;
  • ви перестаєте відчувати почуття здорового голоду (просто забуваєте, що це таке);
  • швидше “зношуються” зуби;
  • в організм надходить більше калорій ніж йому належить;
  • як наслідок ви поправляєтеся.

Як від цього позбутися?

Порада 1: Забудьте про перекус раз і назавжди!

Це не просто, але якщо ви зробите саму можливість перекусів неприйнятною, ви станете більше контролювати себе, а не діяти “на автоматі”. Виявляється, навіть невеликий прийом їжі піднімає рівень інсуліну, який при надлишку переходить в жир. Вчені довели, що наявність перекусів в добовому раціоні уповільнює схуднення. До того ж рука рідко тягнеться за чимось корисним.

Порада 2: Головний прийом їжі – обід

Насправді сніданок повинен бути досить легким тому, що наш організм починає відчувати справжній голод лише до обіду. Тоді-то йому і потрібна енергія. Так що всі «істотні» страви краще їсти в обід (картопля, бутерброди, солодке). А на сніданок зробіть чашку смузі і мюслі.

Порада 3: Останній прийом їжі – за 3 години до сну

Спати на порожній шлунок набагато приємніше і корисніше. До того ж така звичка захищає від нічних рейдів до холодильника. Японці довели, що ті, хто їсть на ніч і вночі з віком стрімко набирають вагу, а разом з ним і хвороби.

Порада 4: Якщо хочеться їсти – випийте води

Ми часто плутаємо голод і спрагу. До того ж вода притупляє і справжнє почуття голоду, чому ви з’їсте в 2 рази менше. При цьому пити краще теплу воду, з додаванням невеликої кількості лимона, імбиру і меду. Так що пийте частіше!

Порада 5: Кожні 6 годин їжте мікс з білка, корисного жиру і клітковини

Білок + корисний жир + клітковина = базова формула для тих, хто хоче стати струнким якомога швидше. Таким чином, чверть вашої тарілки повинні заповнювати білкові продукти; другу чверть – корисні жири; третю – овочі в будь-якому вигляді і останню частину – складні вуглеводи.

Порада 6: Прислухайтеся до свого організму

Не потрібно тиранити його, встановлюючи нереальні на даний момент для вас рамки. Якщо вам захотілося картоплі фрі – з’їжте, але трошки. Щоб просто відлягло. І намагайтеся зробити навіть корисну їжу смачнішою, щоб вона була для вас приємною, а не обов’язковою.

Синдром хом’яка: що це таке і як його позбутися?