Священик, який одягнув георгіївську стрічку, під забороною

Священик, який одягнув георгіївську стрічку, під забороною Поштівка image 2
11 Травня 2016, 16:04

Настоятель Свято-Успенського храму Мелітополя протоієрей Андрій Пирогов не може здійснювати служби і треби. З учорашнього дня він перебуває під забороною і готується їхати в Росію. Про це повідомляє місцевий сайт «Ria-m.tv».

Нагадаємо, в День Перемоги священник, всупереч закликам самооборони, прикріпив на рясу георгіївську стрічку. Неоднозначний символ його попросили зняти. Настоятель Свято-Успенського храму робити це відмовився, нагадавши, що ще два роки тому всі ходили 9 травня з такими стрічками. Стрічку зі священика зірвали, відірвавши і шматок ряси.

Вчора Андрій Пирогов отримав статус забороненого священнослужителя. За інформацією благочинного церков Мелітополя протоієрея Максима Смирнова, священнослужитель був покараний за свою позицію, яка відрізняється з позицією церкви.

«Церква завжди була, є і буде поза політикою. Коли я побачив Андрія Пирогова з георгіївською стрічкою, дуже здивувався. Через помічника попросив його зняти символ, щоб нікого не провокувати. Зробити це він чи то не захотів, чи то не встиг – стрічку зірвали люди. Я вважаю, що священнослужитель не повинен вести себе окремо від церкви. Якщо ти прийшов в рясі і з хрестом, які ще тобі стрічки потрібні? Вчора на зборах високопреосвященний Лука, архієпископ Запорізький і Мелітопольський, зробив йому зауваження. Андрій Пирогов не може здійснювати служби і треби. Поки він знайде собі нову єпархію, матиме статус священнослужителя під забороною. Раніше він вже висловлював свою антиукраїнську позицію і навіть виїжджав до Росії. Але потім повернувся і начебто свої вчинки переосмислив. А тепер знову став висловлювати позицію, яка суперечить думці церкви. Ми вважаємо, що священнослужитель не має права розхитувати і без того напружену ситуацію», – повідомив благочинний церков Мелітополя.

Сам заборонений священнослужитель заявив, що збирається знову їхати в Росію. Можливо, саме в тамтешніх храмах він знайде собі застосування.