Світовий океан втратив два відсотки кисню

16 Лютого 2017, 17:38

Світовий океан за останні 56 років втратив більше двох відсотків кисню, який у ньому містився.

Потенційно це матиме руйнівні наслідки для морських рослин і тварин, йдеться у дослідженні океанологів, оприлюдненому у виданні Nature.

Частини океану, яким бракує кисню, за період з 1960 року збільшили площу в чотири рази. Водночас виділення оксиду азоту – пов’язаного із “парниковим ефектом” газу, “імовірно, збільшилися”.

Дослідник з Канади Деніс Гілберт зазначив, що цифри можуть видаватися малими, проте вони здатні призвести до катастрофічних змін у “мертвих зонах” – частинах океану, де й без того бракує кисню. Там рівень кисню скорочується на чотири відсотки кожні десять років, передає агенція AFP.

Найбільші втрати кисню зафіксовані у північних та екваторіальних зонах Тихого океану, акваторії біля Антарктиди та на півдні Атлантичного океану.

Науковці пророкують, що втрата важливого для життя газу прискориться, – до 2100 року вміст кисню у водах Світового океану може скоротитися ще на 1-7 відсотки.

Світовий океан покриває три чверті земної кулі, продукує близько половини кисню на планеті. Він також забезпечує харчами мільярди людей.

Джерело:

Deutsche Welle