Сурогатний алкоголь: як за зовнішнім виглядом пляшки розпізнати фальсифікат

Сурогатний алкоголь: як за зовнішнім виглядом пляшки розпізнати фальсифікат Поштівка
4 Жовтня 2016, 13:38

В Україні почастішали випадки отруєння сурогатним алкоголем. У тому числі були зафіксовані смерті людей від інтоксикації після вживання фальсифікованої горілки. Наводимо кілька порад, як випадково не купити алкоголь сумнівної якості в магазині і не залишитися жертвою шахраїв.

Як розпізнати підроблений продукт?

Ціна на алкоголь

В першу чергу фіскали радять звертати увагу на ціну алкогольного напою і не купувати ті вироби, ціни на які нижчі від мінімально встановлених.

Так, пляшка горілки ємністю 0,5 л не може коштувати менше 54,90 грн, пляшка ємністю 0,25 літра – відповідно 24,45 грн. Так, мінімальна роздрібна ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби за 1 літр 40-процентного спирту не може бути менше 109,80 гривень, 50-відсоткового спирту – 137,25 грн. Зазначимо, що продаж горілки в картонній упаковці взагалі заборонено.

Марка акцизного податку

Щоб захистити себе від покупки підробленої алкогольної продукції, також необхідно звертати увагу на марку акцизного податку, закупорку, етикетку і тару, в яку розлито алкоголь.

Якщо на марці акцизного податку відсутня голограма із зображення державного герба України – це вже ознака фальсифікату. Найчастіше злочинці заклеюють те місце простою стрічкою з фольги поверх акцизної марки. Також, провівши пальцем на зображенні герба на акцизній марці, повинен відчуватися рельєф зображення, а не просто рівна поверхня.

Зазначимо, що на легальній продукції акцизна марка клеїться тільки в строго призначеному для її розміщення місці, а саме з боку на горловині пляшки поверх ковпачка і знову на горловину пляшки, так, щоб при відкритті пляшки марка розривалася на частини.

Зазначимо, що марки бувають певного кольору для кожного виду продукції. Так, марка для лікеро-горілчаної продукції вітчизняного виробництва здійснюється в зеленій колірній гамі, для імпортного – фіолетового.

Етикетка

Етикетка повинна міцно триматися на пляшці. Всі написи повинні бути чіткими, містити повну та достовірну інформацію.

Обов’язково повинен бути вказаний завод-виробник та його реквізити. На лицьовій стороні завжди є дата розливу, назва та адреса фірми-виробника, номер ліцензії, знак сертифікації. На заводах-виготовлювачах також наносять дані про дату, час і місце розливу горілчаної продукції.

Закупорка

Закупорювання пляшки повинно відбуватися заводським способом. Ознакою того, що пляшку закупорювали вручну, буде наступне: різьба в закупорці накатана не по всій довжині і не глибоко, на пробці присутні порізи до поверхні скла горловини пляшки, пляшка протікає при перевертанні, пробка прокручується проти годинникової стрілки і легко знімається, цифрове зображення дати розливу на бічних поверхнях закупорки нанесене нерівномірно, нерівномірний і ненасичений колір закупорки і т. д.

Сурогатний алкоголь: як за зовнішнім виглядом пляшки розпізнати фальсифікат