Судовий збір пропонують повернути у 2015 рік

Судовий збір пропонують повернути у 2015 рік Поштівка
1 Грудня 2016, 17:45

Парламентарі продовжують боротьбу із ставками судового збору. Черговий законопроект пропонує досить радикальний підхід — повернути розмір необхідних виплат у 2015 рік.

Як відзначає народний депутат Руслан Сольвар (фракція партії «Блок Петра Порошенка»), розмір судового збору прив’язаний до мінімальної зарплати і за певними судовими справами особі доводиться платити кілька «мінімалок». У разі ж якщо мінімальна зарплати буде підвищена до 3200 гривень, чимало людей не зможуть захистити свої права у суді.

Тому з метою спрощення доступу до судочинства народний обранець підготував законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про судовий збір» (щодо зменшення ставок судового збору та доповнення переліку суб’єктів, які звільняються від його сплати)» (№5389-2).

Ініціативою пропонується ч.2 ст.4 закону «Про судовий збір» викласти  в редакції, яка існувала до прийняття закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» (№484-VIII від 22.05.2015).

Зокрема, за подання позовної заяви майнового характеру слід буде сплатити 1% ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше трьох «мінімалок» не зважаючи на те, хто йде до суду — юридична чи фізична особа. Зараз же юрособа сплачує щонайменше 1 мінімальну зарплату, а верхньої межі взагалі не передбачено.

Так само передбачається «повернення в минуле» і зборів у інших категоріях справ. Разом з цим пропонується додати кілька видів спорів у яких сторона взагалі не повинна сплачувати збір.

Джерело:

Закон і Бізнес

Судовий збір пропонують повернути у 2015 рік