Суд арештував сервери операторів з інформацією про дзвінки під час Майдану

25 Січня 2017, 12:35

Печерський районний суд Києва наклав арешт на сервери з інформацією про телефонні з’єднання всіх абонентських номерів більшості мобільних операторів України з січня по березень 2014 року.

Наразі слідчими управління спеціальних розслідувань департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні від 17 листопада 2016 року по ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) Кримінального кодексу.

У зазначеному кримінальному провадженні досліджуються обставини створення екс-президентом Віктором Януковичем злочинної організації, вчинення ним, а також членами очолюваної ним злочинної організації кримінальних злочинів з метою узурпації влади в 2010 році.

Також розслідується перевищення влади і службових повноважень співробітниками правоохоронних органів в період з листопада 2013 по лютий 2014 року, що призвело до масових жертв серед протестуючих.

Слідчим знадобилася інформація від телеком-операторів про з’єднання абонентів, термін зберігання якої обмежений і в більшості випадків не зберігається операторами більше 3 років.

Прокурор зазначає, що в даний час орган досудового розслідування з об’єктивних причин не може визначитися з конкретним колом осіб, інформація про телефонні з’єднання яких матиме значення для розслідування.

“Варто зазначити, що в зазначених акціях брало участь понад 1 000 000 чоловік, зате з боку правоохоронних органів на припинення акцій протесту було задіяно тільки представників підрозділів громадської безпеки понад 20 000 чоловік”, – сказано в рішенні суду.

Суд задовольнив клопотання, наклав арешт і заборонив будь-яким службовим та посадовим особам компаній Лайфселл, МТС, Трімоб і Укртелеком розпоряджатися всіма носіями інформації (жорсткі диски, сервери і т.д.) в частині знищення, пошкодження, зміни, перетворення інформації за період з 18 січня 2014 по 16 березня 2014 року.

Нагадаємо, прокурор Управління спецрозслідувань ГПУ Роман Псюк заявив про те, що встановлені конкретні люди, які 20 лютого 2014 року розстрілювали активістів Евромайдана на вулиці Інститутській у Києві. У загальній складності встановлені особистості 25 осіб.

Джерело:

НВ

Суд арештував сервери операторів з інформацією про дзвінки під час Майдану