Старовинний маєток на Вінниччині реставруватимуть під наглядом німецьких фахівців

Старовинний маєток на Вінниччині реставруватимуть під наглядом німецьких фахівців Поштівка image 1
14 Червня 2016, 12:47

На Вінниччині реставрують палац Грохольських-Можайських, який цьогоріч відзначив своє 240-річчя. В рамках програми «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», що фінансується Європейським Союзом, 10 червня у Вороновоці розпочався процес відновлення будівлі XVIII століття. Виконувати реставрацію буде проектно-будівельне підприємство «МУР», також у роботі братиме участь німецька компанія «Remmers», розповідає «I Like News».

Керівник проекту «Туризм – запорука динамічного соціально-економічного розвитку сільських громад» Юрій Царук розповів, що на затвердження кошторису та отримання дозволів на початок реставраційних робіт було витрачено чимало часу.

– Проект «Туризм – запорука динамічного соціально-економічного розвитку сільських громад» стартував минулого року, – сказав Юрій Царук. – Він розділений на дві частини, а саме реставрація та реконструкція палацу Грохольських-Можайських. Друга частина – розробка нових туристичних маршрутів та їх популяризація. Через бюрократичні моменти ми не могли приступити до реставрації пам’ятки архітектури. Дозвіл на початок виконання робіт ми отримали через рік – 10 червня.

Заступник генерального директора з комерційних питань проектно-будівельного підприємства «МУР» Василь Александрович розповів про реконструкцію палацу Грохольських-Можайських та кошти, які на неї виділили.

3_314

– Перед початком реставрації спеціалісти німецької компанії «Remmers» та двох українських фірм з’ясували склад штукатурки та ліпнини, – сказав Василь Александрович. – В результаті  дослідження фахівці підібрали практично той самий склад  будівельних матеріалів, щоправда деякі компоненти було замінено  на сучасні, більш ефективні. Наразі загальна вартість усіх робіт складає більше 30 мільйонів гривень. Нам виділили п’ять мільйонів, за ці кошти ми плануємо зробити фасад та замінити вікна. За гарних погодних умов ми плануємо завершити роботи до кінця року.

Заступник генерального директора з комерційних питань зазначив, що «Remmers» виступатиме в якості консультанта та підкреслив, що це найвідоміша компанія яка займається реставрацією в Європі та світі.

Також Василь Александрович прокоментував публікації вінничан у соціальних мережах, в яких йдеться про «варварський» підхід до реставрації.

– Сьогодні наше головне завдання зупинити руйнування фундаменту та цегляної кладки, – повідомив він. – Для реставрації цокольної частин, а саме фундаменту та перших шарів цегли над ним, ми використовуватимемо високоабсорбуючі матеріали, які витягнуть надлишок вологи.  Це найдорожчий етап реставрації. На жаль, ми не можемо не збивати штукатурку, адже сама цегла руйнується і її потрібно обробити спеціальними розчинами. Говорячи про ліпнину, то реставрувати її не зовсім доцільно, так як це дороговартісний процес. Ми її демонтуємо та зробимо зліпки усіх елементів, а оригінали передамо до музею.

За словами заступника генерального директора з комерційних питань, ліпнина, що прикрашає будівлю виготовлена з окремих частин, а також кріплення, яке робили майже 300 років тому, сьогодні не зовсім безпечні.

– Нові елементи ліпнини будуть виконані цільною конструкцією та закріплені за допомогою сучасних систем, – зауважив чоловік.

Керівник проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» розповів про впровадження другої частини проекту.

– Нині ми розробили п’ять туристичних маршрутів та видали довідники українською та англійською мовами. Також підготовлена ​​довідкова література та проведено більше десяти семінарів для голів сільських рад, інструкторів туризму та всіх, хто бажає взяти участь у розвитку туризму в Україні, – повідомив Юрій Царук. – Ми повинні акцентувати увагу туристів на визначних пам’ятках, автентичних традиціях та унікальній історії. Даний проект спрямований саме на це.

Автор – Анастасія Драгоманова

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!