Стало відомо, скільки українських сімей звернулося за субсидіями у 2017 році

субсидії уряд
21 Січня 2018, 13:09

Всі рекорди, незважаючи на запевнення президента і уряду про поліпшення добробуту українців, побив 2017 рік – за 11 місяців по субсидії звернулося 8 млн сімей, а виплати склали 55,4 млрд грн по комуналці і 1,9 млрд – по скрапленому газу і пічному паливу. Неважко підрахувати, що за рік доведеться виплатити мінімум 62 млрд грн, але є ще й борг бюджету за попередні роки, що перевищує 23 млрд.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише Олександр Сергієнко, директор аналітико-дослідницького центру “Інститут міста”. За його даними, заборгованість населення за ЖКП за 2016 р. зросла втричі – з 8,8 млрд до 29 млрд грн і трималася на цьому рівні весь 2017-й.

У листопаді борг населення побив усі попередні “рекорди” і склав 30,6 млрд грн, а рівень оплати опустився до 89%.

“У підсумку підприємства ЖКГ і облгази недоотримали через борги населення і невиплати з держбюджету колосальну суму – 53,6 млрд грн, тому ставити питання про якість комунальних послуг просто некоректно, – зазначає експерт. – Зрозуміло, що комунальники, як всякі нормальні господарники в такій ситуації, починають всіма правдами і неправдами “економити” – недогрівати теплоносій, не подавати гарячу воду влітку (коли її собівартість втричі вище тарифу), недокачувати холодну на верхні поверхи, змішувати природний газ повітрям на ГРС і застосовувати ще чимало інших хитрощів, про які ми навіть не здогадуємося”.