США встановлюють рекорд з виробництва молока

27 Липня 2018, 08:22

Молочні фермери США мають усі шанси встановити новий рекорд з виробництва молочної продукції в поточному році, але при цьому повинні будуть пристосуватися до падіння цін на неї.

За попередніми даними Міністерства сільського господарства США (USDA), виробництво молочної продукції країни склало 49,97 млн. тонн з січня по червень 2018 року. Це на 567 тисяч тонн, або на 1,1 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року. Згідно з поточним прогнозом USDA, обсяг сировини, як очікується, збільшиться на 1,1 відсотка протягом року в цілому до 98,79 млн. тонн. Це перевищить рівень 2017 року більш ніж на 1 млн. тонн.

Причиною такого зростання є збільшення виробництва сировини до 10,510 кг (в середньому це на 1 відсоток). З іншого боку, зростає і поголів’я корів: на 0,1%, з трохи більше 9,4 млн. тварин на рік.

Внутрішнє споживання падає

Проте, внутрішнє споживання молочної продукції за даними вашингтонських аналітиків на початку року помітно знизилося. Приміром, з березня по травень застосування молочних жирів впало нижче рівня попереднього року на 1,7 відсотка. Низьке внутрішнє споживання призвело до значних збільшень запасів, і підштовхнуло до пониження цін на молочні продукти нижче рівня попереднього року. Проте це покращило експортну конкурентоспроможність, повідомило міністерство.

Китайські штрафні тарифи будуть навантажувати експорт

Так, за даними USDA, експорт молочних продуктів збільшувався в першій половині 2017 року  близько на 17 відсотків. Проте введення штрафних санкцій у Китаї на молочні продукти повинно скоротити продажі там. Це буде головним чином впливати на сировинну продукцію, яка складає  майже половину експорту  з США до Народної Республіки. За сиром частка становила трохи менше 5%, а для порошкового знежиреного молока – трохи більше 4%.

Падіння ціни майже на дев’ять відсотків

Аналітики Вашингтона очікують значного зниження цін для всіх основних стандартних молочних продуктів протягом усього року. А найсильніше очікується падіння цін на суху молочну сироватку (до 35 відсотків).

До кінця року Міністерство сільського господарства США прогнозує ціни від виробників молока у діапазоні між 15,95 центів / фунт (30,0 центів / кг) і 16,25 центів / фунт (30,6 центів / кг). Така ціна на 8,8 відсотка нижча, ніж минулого року,