США та Росія залишаються лідерами на світовому ринку озброєнь

20 Лютого 2017, 15:04

Найбільшими гравцями на глобальному ринку озброєнь залишаються США та Росія.

Продажі озброєнь досягли найвищого рівня з часу завершення “холодної війни”, наголошується у звіті SIPRI.

74 відсотки міжнародних поставок озброєнь припадає на п’ять країн – Сполучені Штати Америки, Російська Федерація, Китай, Франція та Німеччина. Водночас найбільшими імпортерами озброєнь виступають Індія та Саудівська Аравія. Зброю найчастіше купують країни Азії та Океанії, а також країни Близького та Середнього Сходу. Такі данні у своєму звіті оприлюднив у понеділок, 20 лютого, стокгольмський Інституту вивчення проблем миру (SIPRI), передає інформагенція dpa.

У 2015 році міжнародний інститут дослідження миру зафіксував зростання видатків на військові цілі у всьому світі – вперше після чотирьох років скорочення. США залишаються на першому місці, Росія – на четвертому.

Експерти SIPRI підрахували, що за період з 2012-го по 2016-й роки обсяги світового ринку озброєнь зросли на 8,4 відсотка порівняно з попереднім п’ятирічним періодом. Загалом продажі озброєнь досягли найбільшої позначки з часу завершення “холодної війни”. Тенденція до зростання глобального ринку озброєнь мала місце й у звіті Інституту за останній рік.

Світовим лідером у торгівлі зброєю й надалі лишаються США. Частка американських виробників озброєнь на світовому ринку становить 33 відсотки. Водночас у 2012-2016 роках спостерігалося зростання обсягів продажів зброї з маркою “made in U.S.A.” на 21 відсоток. “США експортують озброєння як мінімум до 100 країн, що значно більше, ніж у будь-кого з інших країн-експортерів”, – зазначають аналітики SIPRI. Майже половина американських озброєнь, що пропонуються на експорт, припадає на країни Близького та Середнього Сходу.

Друге місце – за Росією, чия ринкова частка становить 23 відсотки. На третьому місці – Китай, який зміг збільшити обсяги експорту озброєнь на 74 відсотки. Піднебесна наростила свою частку на світовому ринку смертоносного товару до 6,2 відсотка. На Францію та ФРН припадають 6 та 5,6 відсотка глобального ринку озброєнь відповідно.

Нагадаємо, згідно з оприлюдненим у грудні 2016 року дослідженням SIPRI, Україна посіла дев’яте місце серед світових експортерів зброї.

Джерело:

Deutsche Welle